İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Lüleburgaz da Kurumsal Kimliği Olan Emlak Ofisi İle Çalışmak

Lüleburgaz da Kurumsal Kimliği Olan Emlak Ofisi İle Çalışmak

Lüleburgaz da Alanında Uzman Kurumsal Kimliği Olan Emlak ofisleri ile Çalışmak Size Her Zaman Avantaj Sağlar

Lüleburgaz da Arazi alırken nelere dikkat edilmeli !

Arazi mi almayı düşünüyorsunuz!  Yapılması gerekenleri ve dikkat etmeniz gerekenleri bilmelisiniz. İşte arazi veya arsa alımında size yardımcı olacak olan bir rehber.
Arazi ve arsa alırken dikkat edilmesi gereken hususlar:
Arazi ve Arsa nedir
Arazi imar uygulaması geçmemiş toprak parçasıdır. Arsa ise imar uygulaması yapılmış, yapılaşmaya açık alanlardır. Arazi olan yerlerde imar uygulaması yapılmadığı için imar durumları belli değildir.
Tevhit ve İfraz nedir? 
İfraz: imar planı tamamlanmış arsa'ların parsellerinin, plan koşullarına bağlı kalmak şartıyla bir parselin birden fazla parsele dönüştürülmesidir. 
Tevhid ise, birden fazla arsa ve tarla olan parsellerin birleştirilmesi işlemidir.

Düzenleme Ortaklık Payı nedir? 

Düzenlemeye tabi tutulan arsa ve tarlanın ihtiyacı olan yol, meydan, yeşil saha, park, genel otopark gibi vb genel hizmetlere ayrılmış ve tescile tabi olmayan bölgeler ile cami, karakol gibi yerlerle ilgili tesisler için kullanılmak için, düzenlenmiş olmasından dolayı meydana gelen değer artışları ile ilgili düzenlemeye tabi tutulan arsa ve arazilerin, düzenlemeden sonra önceki yüz ölçümlerinden yüzde kırkına kadar düşülebilen miktardır. 
İnşaat taban alanı nedir? 
Arsa zemininde çıkmalar hariç binanın yatay düşümünün arsa'nın zemininde kapladığı alandır. Yapı nizamı (TAKS) ile belirlenen arsa'ların bahçelerinde yapılacak tüm binalar taban alanı içine katılır. Taban inşaat alanının parsel alanı oranına  Taban Alanı Kat sayısı denir.

Toplam inşaat alanı nelerdir?

 İmar izni olan bodrum katlar ve çatı araları dahil çekme kat, asma kat,  ve diğer bütün katların alanlarının toplamıdır. İnşaat alanının parsel alanına imar oranı Kat Alanı Kat sayısı (KAKS)(E= İnşaat Emsali) olarak adlandırılmıştır. 
Arsa - Arazi alırken dikkat etmemiz gerekenler?
Arsa veya arazi alımında ilk önce alınacak arsanın Tapu Müdürlüğü’nde Kadastro’da, ve İmar Müdürlüklerinde araştırılması gereklidir. 
Doğabilecek yanlışlıkları engellemek için tapunun bağlı bulunduğu ilçede harita ve kadastro müdürlüklerine müracaat edilerek, harçı yatırıp arsanın tam yerini belirlemek gereklidir. 
Arsa veya arazi için geçerli imar durumunun tespit edilmesi gerekmektedir. 
Arsa veya arazi hisseli mi? Arsanın hisseli olup olmadığını  Tapu Müdürlüğü’nden sorgulama yaparak öğrenmeliyiz. Ancak mutlaka alınması gerekiyorsa tüm hissedarlardan izin alınması ve rizaî taksim yapılmış olması gerekir. 
Üzerinde takyidat durumu varmıdır? Bu da Tapu Müdürlüklerinden sorgulanıp öğrenilebilecek bir bilgidir. 
Üzerinde ruhsatsız, kaçak yapı varmı ? Eğer arsa başka birileri tarafından işgal edilmişse, arsanın alnmaması gereklidir.
Satın lıncak arsanın mümkün olduğunca ana yollara yakın bölgelerden,  düz veya az eğimli, topografik olarak yüksek gerilim tellerinden uzak, yola olan cephesi geniş, rekreasyon için ayrılmış alanlara yakın , düzgün ve biçimli bir arsa olması tercih edilmelidir.

Arazi Alımında Dikkat Edilemesi gerekenler:

Arazi İmar Durumu: Bir arazinin imar ile ilgili durumunu bulunduğu bölgede, yola olan cephesi, yakınında göl olup olmadığı,  gibi vs hususlar belirler. Alınması planlanan arazi için imar durumunu, bağlı bulunduğu ilçe belediyesinin imar servisi bölümünden veya alacağınız arazi ilçe belediye sınırları içerisinde değil ise il özel imar müdürlüklerinden öğrenebilirsiniz.
Arazinin Satın Alınması: Bir arazi alınırken arazinin kime ait olduğu kontrol edilmesi ve arazinin yetkili kişilerden alınması gerekiyor. Ayrıca, taraflardan alıcı, TC. vatandaşı değil ise her yerde arazi alması mümkün olmaya bilir. Böyle bir durumda araziyi almak için alıcı yabancı ise alıcının bağlı bulunduğu konsolosluğa başvurularak Türkiye içerisinde mülk alıp alamayacağı ve eğer olabiliyor ise nerelerde mülk alabileceği öğrenmesi gerekmektedir.

Türkiye devleti sınırları içerisinde devlete ait olmayan tüm arazi ve arsalar Tapu Kütüğüne bağlıdır. Eğer tapusuz bir arazi satılmak istenimişse, arazinin gerçekte devlete ait olduğu ve teklif eden kişinin sadece arazi kullanım hakkı  olduğunun açık bir göstergesidir. Bu tür bir arazinin kanunen satın alınması mümkün değildir, sadece kullanım hakkı alınabilir. Kullanım hakkı mutlak bir hak olmadığı gibi, kullanım hakkının devir alındığı durumlarda bile alıcının konumu devlet arazisinde işgalci olmaktan öteye gidemez.

Gayrimenkulünüzü Kendiniz Satmak isterseniz Alıcılara Dikkat Edin?

Kırklareli-Lüleburgaz bölgesinde değerli emlak,larınızı kendiniz satmak isterseniz alıcı olarak gelenlere dikkat edin. Randevüsüz pat kapı gelen alıcılara emlak değerini  ve kişisel güvenliğinizi riske atmayınız. Güncel emlak fiyat araştırmanızı iyi yapın, Yüksek fiyat  isterseniz herkes satar siz bakarsınız?

Emlakçılar sahibinden emlak ilanlarının peşini bırakmaz, O yüzden gece belli saatler dışında telefonunuzu kapatın. Sabah erken saatte telefon sesi ile uyandırılmaya hazır olun. Satılık veya kiralık gayrimenkülü her zaman gösterebilmek için İşinizden izin alıp, Tüm toplantıları erteleyin, bu iş sizin çok vaktinizi alabilir, Satılık veya kiralık Emlak bilgilerinizi her internet sitesine üye olmayı unutmayın. Satılık veya kiralık emlak fotoğraflarınızı bir profesyonel fotoğraf,çıya çektirin, Emlak bilgilerinizi ayrıntılı olarak yazın. Nasıl olsa müşterinin nerelerden geleceği bilinmez. Sizin çok sevdiğiniz değerli gayrimenkulünüzü kötüleyecek müşteri görünümlü kişilere karşı hazırlıklı olun, Çoğu zaman çok moral bozucu olabilirler. Afiş,lerinizi asarken dikkatli olun, düşmeyin. Çeşitli el ilanları bastırın, Nede olsa devir müşteriye doğrudan ulaşma devri. Her çeşit ilan, reklam vs ilan giderleri için bir bütçe hazırlığı yapın. Satılık veya kiralık Gayrimenkulünüz hakkında yanlış bilgilerin yayılmasına hazırlıklı olun. Nasıl olsa birkaç gün içinde iyi yanlarını değil, her türlü defosu piyasalarda konuşulur hale gelecektir. Sizinle müşteri  gibi görüşen kişiler için çok iyi not tutun, Çünkü neden sizi geri aramamaları ile ilgili olarak tekrar sizin aramanız gerekecek.

 YA DA BOŞVERİN, EMLAK DANIŞMANLARI İŞİNİ YAPSIN, BİR EMLAK DANIŞMANINIZ OLSUN!

Lüleburgaz da kurumsal emlak firmaları İle çalışarak satacağınız veya alacağınız emlak bilgilerine güncel olarak ulaşamanıza, Bu bilgiler ışığında güvenli bir alış veriş yapmış olursunuz.

Gayrimenkulünüzü Kendiniz Satmak isterseniz Alıcılara Dikkat Edin?

Kırklareli-Lüleburgaz bölgesinde değerli emlak,larınızı kendiniz satmak isterseniz alıcı olarak gelenlere dikkat edin. Randevüsüz pat kapı gelen alıcılara emlak değerini ve kişisel güvenliğinizi riske atmayınız. Güncel emlak fiyat araştırmanızı iyi yapın, Yüksek fiyat isterseniz herkes satar siz bakarsınız?

Emlakçılar sahibinden emlak ilanlarının peşini bırakmaz, O yüzden gece belli saatler dışında telefonunuzu kapatın. Sabah erken saatte telefon sesi ile uyandırılmaya hazır olun. Satılık veya kiralık gayrimenkülü her zaman gösterebilmek için İşinizden izin alıp, Tüm toplantıları erteleyin, bu iş sizin çok vaktinizi alabilir, Satılık veya kiralık Emlak bilgilerinizi her internet sitesine üye olmayı unutmayın. Satılık veya kiralık emlak fotoğraflarınızı bir profesyonel fotoğraf,çıya çektirin, Emlak bilgilerinizi ayrıntılı olarak yazın. Nasıl olsa müşterinin nerelerden geleceği bilinmez. Sizin çok sevdiğiniz değerli gayrimenkulünüzü kötüleyecek müşteri görünümlü kişilere karşı hazırlıklı olun, Çoğu zaman çok moral bozucu olabilirler. Afiş,lerinizi asarken dikkatli olun, düşmeyin. Çeşitli el ilanları bastırın, Nede olsa devir müşteriye doğrudan ulaşma devri. Her çeşit ilan, reklam vs ilan giderleri için bir bütçe hazırlığı yapın. Satılık veya kiralık Gayrimenkulünüz hakkında yanlış bilgilerin yayılmasına hazırlıklı olun. Nasıl olsa birkaç gün içinde iyi yanlarını değil, her türlü defosu piyasalarda konuşulur hale gelecektir. Sizinle müşteri gibi görüşen kişiler için çok iyi not tutun, Çünkü neden sizi geri aramamaları ile ilgili olarak tekrar sizin aramanız gerekecek.

YA DA BOŞVERİN, EMLAK DANIŞMANLARI İŞİNİ YAPSIN, BİR EMLAK DANIŞMANINIZ OLSUN!

Lüleburgaz satılık daire Lüleburgaz kiralık ev fiyatları Güler gayrimenkul.com adresinde.

Lüleburgaz, emlak sitesi, emlak arama, satılık emlak, emlak ilanı,satilik emlak, kiralık daire, kiralik ev, satılık emlak ilanları, Lüleburgazda, sahibinden satılık daireler, emlak com, emlak net, emlakçı, kiralık villa, lüleburgaz ilan, ayvalı mahallesi, emlakçılar, satılık villa, gayrimenkul, satilik daireler, emlakci, arsa satilik, durak mahallesi, satılık arazi, satılık tarla, Lüleburgaz celaliye köyü, satilik konut, satılık yazlık, satılık arsa, celaliye köyü satılık tarla, satilik daire, lüleburgaz gayrimenkul, satilik ev, fatih mahallesi, satılık evler, yazlık, arsa, celaiye köyünde, satılık konut, sevgi mahallesi, satilik, satılık daireler, barış mahallesi, satılık, konut, lüleburgaz satılık evler, kiralık evler, yeni mahalle, lüleburgaz satılık ev, lüleburgaz satılık daireler, lüleburgaz ev, satılık ev, kiralık konut, özerler mahallesi, lüleburgaz evler, lüleburgaz satılık, lüleburgaz daire, lüleburgaz satilik, lüleburgaz işyeri, cumhuriyet mahallesi, lüleburgaz satilik ev, lüleburgaz kiralık, lüleburgaz villa, lüleburgaz satilik daire, kiralik, lüleburgaz kiralık evler, lüleburgaz satılık konut, kiralık, lüleburgaz arazi, lüleburgaz arsa, satılık daire, lüleburgaz sahibinden, lüleburgaz kiralık daireler, emlak ara, lüleburgaz kiralik ev, emlak ofisi, lüleburgaz kiralik daire, kiralık daireler, sahibinden satılık, satılık işyeri, sahibinden, emlak siteleri, kiralık ev, migros cıvarı, Atatürk mahallesi, kiralık daire, turyap, kiralik daire, sahibinden kiralık, gençlik mahallesi, devremülk, kiralık işyeri, milliyet emlak, satılık ev ilanları, istiklal mahallesi, lüleburgaz inşaat, ev ilanları, kiralık ev ilanları, güneş mahallesi, lüleburgaz konut, merkez emlak, lüleburgaz sitesi, istanbul, fabrika emlak, lüleburgaz, emlak fiyatları,arazi emlak, arsa emlak, satlik emlak, müstakil emlak, emlak dükkan, istanbulda emlak, kooperatif emlak, satlık emlak, gündoğu mahallesi, emlak evler, resimli emlak, emlak daireler, emlak konut, satilik ev emlak, ev emlak, satılık evler emlak, lüleburgaz merkez, emlak satilik daire, turyap emlak, emlak daire, satılık konut emlak, emlak kiralık evler, satılık daireler emlak, emlak işyeri, lüleburgaz fabrika, satılık ev emlak, emlak ilan, lüleburgaz bahçelievler, sahibinden satılık emlak, emlak kiralik daire, kiralık daireler emlak, kiralik ev emlak, emlak ilanlar, lüleburgaz adres, emlak ilanlari, lüleburgaz satılık emlak, lüleburgaz telefon, bina, lüleburgaz kiralık emlak, lüleburgaz emlak ofisleri, lüleburgaz emlakçı, lüleburgaz emlakçılar, lüleburgaz emlak com, lüleburgaz emlak, lüleburgaz da emlak, lüleburgaz da satılık emlak, lüleburgaz emlak, komisyoncusu, hürriyet emlak lüleburgaz, milliyet emlak lüleburgaz, güler emlak lüleburgaz, lüleburgaz resimleri emlak, lüleburgaz belediyesi emlak, trakya emlak lüleburgaz, lüleburgaz köyleri emlak, lüleburgaz fotoğrafları emlak, lüleburgaz vikipedi emlak, lüleburgaz belediyesi, lüleburgaz hakkında, haber emlak, spor emlak, hastane emlak, lüleburgaz myo emlak, meslek yüksek okulu emlak, üniversite emlak, lüleburgaz devlet hastanesi emlak, fakülte emlak, lüleburgaz lisesi emlak, Lüleburgaz kaymakamlığı emlak, lüleburgaz haritası emlak, lüleburgaz ilçe milli eğtim emlak, lüleburgaz ticaret odası emlak, lüleburgaz dsi emlak, lüleburgaz vergi dairesi emlak, lüleburgaz tpao emlak, lüleburgaz ülker emlak, lüleburgaz cam sanayi emlak, lüleburgaz efes pilsen emlak, lüleburgaz tugay emlak, lüleburgaz heaş emlak, lüleburgaz emniyet müdürlüğü, lüleburgaz milli eğitim müdürlüğü, lüleburgaz dora kışlası emlak, lüleburgaz 65. mknz. tugayı emlak, Lüleburagaz Özel Derman Hastanesi, Lüleburgaz Medikent Hastanesi, lüleburgaz, emlak, lüleburgazda, satılık, lüleburgazdaki, satılıklar, kiralık, kiralıklar, daire, daireler, konut, konutlar, hürriyet, gençlik, kurtuluş, yıldız, doğalgazlı, kombili, 8 kasım mahallesi, ara kat, arsa, arsalar, tarla, tarlalar, dükkan, dükkanlar, toki, burgazkent, sahibinden, işyeri, işyerleri, arazi, arazisi, ev, evler, ofis, ofisi, depo, fabrika, toki evleri, çiftlik, çiftlik evi, çiftlikler, apartman, dublex, bina, binalar, bağ evi, studio, 1+ 1, site, müstakil, sanayi arsası, trakya emlak, lüleburgaz sanayi, trakya emlakçı, trakya Emlakçılar, lüleburgazda emlak, ev ilanları, kocasinan, mahallesinde, kırklareli, ofisleri, lüleburgazda emlakçı, lüleburgazda emlakçılar, lüleburgaz emlak, lüleburgazdaki emlakçılar, Lüleburgazlı, lüleburgaz emlakçıları, lüleburgaz emlakçı, lüleburgaz emlakçılar, lüleburgaz satılık daire, lüleburgaz satılık arsa, lüleburgaz kiralık dükkan, lüleburgaz satılık evler, lüleburgaz kiralık daire, lüleburgaz kiralık evler, lüleburgaz satılık dükkan emlak ilanları, satılık emlak fiyatları.

Lüleburgaz mahalleleri, Lüleburgaz köyleri, Satılık, Kiralık, Daire, Dubleks, Villa, Tarla, Arsa, Çiftlik, Müstakil ev, Çiftlik evi, Köy evi, Toki evleri.

LÜLEBURGAZ KÖYLERİ:
Lüleburgaz Celaliye köyü, Lüleburgaz Eskitaşlı köyü, Lüleburgaz Ayvalı köyü, Lüleburgaz Büyükkarıştıran, Lüleburgaz Ceylanköy, Lüleburgaz Hamzabey köyü, Lüleburgaz Çeşmekolu köyü, Lüleburgaz Hamitabat köyü, Lüleburgaz Karaağaç köyü, Lüleburgaz Karamusul köyü, Lüleburgaz Alacaoğlu köyü, Lüleburgaz Kayabeyli köyü, Lüleburgaz Kırıkköy, Lüleburgaz Küçükkarıştıran, Lüleburgaz, Lüleburgaz Müsellim köyü, Lüleburgaz Oklalı köyü, Lüleburgaz Ovacık köyü, Lüleburgaz Sakızköy, Lüleburgaz Sarıcaali köyü, Lüleburgaz Seyitler köyü, Lüleburgaz Tatarköy, Lüleburgaz Turgutbey köyü, Lüleburgaz Merkez, Lüleburgaz Umurca köyü, Lüleburgaz Yenibedir köyü, Lüleburgaz Yeni Taşlı köyü, Lüleburgaz Düğüncübaşı köyü, Lüleburgaz Emiraali köyü, Lüleburgaz Ertuğrulköy, Lüleburgaz Çengelli köyü, Lüleburgaz Ahmetbey, Lüleburgaz Akça köy, Lüleburgaz Çiftlikköy, Lüleburgaz Davutlu köyü,

LÜLEBURGAZ MAHALLELERİ:
Lüleburgaz gençlik mahallesi, Lüleburgaz kurtuluş mahallesi, Lüleburgaz yıldırım mahallesi, Lüleburgaz gündoğu mahallesi, Lüleburgaz yılmaz mahallesi, Lüleburgaz özerler mahallesi, Lüleburgaz kocasinan mahallesi, Lüleburgaz dere mahallesi, Lüleburgaz durak mahallesi, Lüleburgaz yeni mahalle, Lüleburgaz sarımsaklı mahallesi, Lüleburgaz inönü mahallesi, Lüleburgaz Atatürk mahallesi, Lüleburgaz cumhuriyet mahallesi, Lüleburgaz sekiz Kasım mahallesi, Lüleburgaz 8 kasım mahallesi, Lüleburgaz barış mahallesi, Lüleburgaz güneş mahallesi, Lüleburgaz hürriyet mahallesi, Lüleburgaz istiklal mahallesi, Lüleburgaz sevgi mahallesi, Lüleburgaz siteler mahallesi, Lüleburgaz zafer mahallesi, Lüleburgaz yıldız mahallesi,Kategoriler
02884171401

luleburgazemlakci.com, Tüm Hakları Saklıdır.

Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir