İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Lüleburgaz da Sahibinden Emlak Alıp Satmanın Dezavantajları

Lüleburgaz da Sahibinden Emlak Alıp Satmanın Dezavantajları

Lüleburgaz da Sahibinden Sözleşmesiz  Emlak Alıp Satmanın Dezavantjlarından bazıları!

Yetersiz Pazarlama
Lüleburgaz daki Satılık veya Kiralık mülkünüzün pazarlama çalışmalarını sizin yapmanız gerekir. Eğer bu konuda yeterli bilgi ve tecrübeye sahip değilseniz yeteri kadar alıcı adayını çekemezsiniz. Lüleburgaz Güler Gayrimenkul danışmanlarının faydalandığı Ofis içi paylaşım, Marka zinciri içi paylaşım, diğer emlakçılar ile paylaşım yapar, Lüleburgaz Güler Emlak Firması MLS ve CRM alt yapısı ile veri bankasındaki alıcılara tanıtım gibi pazarlama aktivitelerinden faydalanamazsınız. Alıcınız az olduğunda pazarlık gücünüz de az olur. Komisyon vermeyeyim, daha çok kazanayım derken düşük bir fiyata razı olmak durumunda kalabilirsiniz!

Minimum Tanıtım 
Lüleburgaz Güler Emlak firması kendi portallarında ve çeşitli internet sitelerinde satılık gayrimenkulleri tanıtır. Tanıtımlarını ön plana çıkartmak için özel uygulamalar ve paketler kullanırlar. Bireysel kullanıcılar bunlardan yeteri kadar faydalanmadıkları için tanıtım seviyeleri düşük kalır, az sayıda alıcıya ulaşırlar. Az alıcı düşük pazarlık gücü ve düşük fiyat olarak geri teper!

Yanlış Fiyat
Satmasam da olur diyorsanız sorun değil. Ancak bir emlak yanlış fiyat ile piyasaya çıkıp uzun süre satılmadığında dile düşer. Ya emlak’ta sorun vardır, ya mal sahibi sıkıntılı biridir diye alıcıların ilgisi azalır. Fiyatı indirdiğinizde bile normalde gelecek alıcılardan daha azı gelir. Az alıcı düşük satış fiyatı ile sonuçlanır!

Yetersiz Paylaşım
Mal sahibi yetki vermediği için Lüleburgaz Güler Emlak Danışman'ları o mülk için çalışmazlar ilgilenen olur ise görmeye götürürler. O ilana gerek yoktur çünkü mal sahibinin ilanı zaten vardır. Oysa piyasada gezen gerçek alıcılar ile Lüleburgaz Güler Gayrimenkul danışman'ları iç içedir. Bu alıcılar ile her gün görüşmeler yapılır, yer gösterilir. Aracılar önce hizmet bedeli garantili emlak’lara götürürler alıcılarını, ancak buralardan sonuç alamazlar ise yetki almadıkları emlak’ları göstermeyi düşünürler!

Pazarlık Zorluğu 
Dönem alıcı dönemi, piyasada alıcıdan çok satıcı var. Satılık emlak’lara baktığımızda Lüleburgaz’da satılık 2.000 üstünde konut görüyoruz ve sayı sürekli artıyor, her ay bunların ancak 100 ü satılıyor (Tuik 2020 verileri). Alıcılar da bu durumun farkındalar. Mal sahipleri gayrimenkulünü görmeye gelen alıcıyı arayıp, Beğendiniz mi? Almayı düşünüyor musunuz? Hangi fiyattan almayı düşünürsünüz? diye sorduğu anda pazarlıktaki bütün gücünü kaybediyor. Lüleburgaz Güler Emlak Danışmanları ise bu aramaları mal sahibinin pazarlık gücünü düşürmeden yapabiliyorlar. Bu noktada emlakçı, Lüleburgaz Güler Gayrimenkul Danışmanı ile çalışmanın faydası ortaya çıkıyor çünkü bu kişiler alıcı ve satıcı arasında köprü görevi üstlenirler ve iletişimin sürmesini sağlarlar.

Duygusal Nedenler ile Satışın Kaçırılması 
Herkes kendi malına duygusal olarak bağlıdır. İçinde özel anlar yaşadığı, kıymetli hatıralarının olduğu bir mülkün piyasa rayicinden daha değerli olduğunu düşünür. Sorunları gözüne batmaz. Alıcı için önemli olmayan, kendilerine hitap eden özellikleri gereğinden fazla önemser. Bunlar pazarlığın sonuçlandırılmasını engeller. Alıcının pazarlık aşamasında fiyatı düşürmek için yaptığı olumsuz yorumlara duygusal tepkiler verilmesi satışın sonuçsuz kalmasına yol açar.

Güvenlik Riskleri
Satılık mülkünüzü görmeye gelen kişinin kötü niyetli olup olmadığını bilemezsiniz. Evinize aldığınız kişi farklı nedenler ile gelmiş olabilir. Lüleburgaz Güler Emlak danışmanları alıcıların önce kimlik bilgilerini alıp sonra gayrimenkulü gezdirdikleri için kötü niyetli kişiler elenir.

Zaman Kaybı 
Eğer emekli iseniz, yapacak başka işiniz yok ise, satılık emlak’ta ya da yakınında oturuyorsanız işiniz daha kolay. Ancak çalışıyorsanız ya da uzakta oturuyorsanız ilgilenenlere yer göstermek için zaman ayırmanız lazım. Bir de emlak turisti denilen, gerçekte alıcı olmayıp sadece meraktan gelip görmek isteyenler ile uğraşmak size oldukça zaman kaybettirecektir.

Yıpranan Sinirler
Sahibinden satılık yetersiz pazarlama, yetersiz tanıtım, yanlış fiyat ile piyasaya çıkınca alıcılardan çok meraklılar arar. Mal sahibi harcadığı zamana ve paraya üzülür, sinirleri yıpranır.

YA DA BIRAKIN LÜLEBURGAZ GÜLER EMLAK DANIŞMANLARI UZMAN OLDUKLARI İŞLERİNİ YAPSINLAR!

Fikret GÖKDEMİR -

Mail: info@luleburgazemlakci.com

- Ofis: 0288 417 1401 - Gsm: 0532 794 6649 

 

Lüleburgaz emlakçı,Lüleburgaz emlakçıları, Lüleburgaz, Emlak, Komisyoncu, Emlak Ofis, Daire, Site, Kooperatif, Villa, Yalı, Köşk, Kosk, Yali, Müstakil, Ev, Mustakil, Ofis, Depo, Dukkan, Dükkan, Fabrika, Otel, Restorant, Restaurant, Bina, Konut, Turistik, Tarla, Sanayi Arsası, Arsa, Satılık, Satilik,Devir, Devre, Mülk, Mulk, Apartman, Restoran, Plaza, Lüleburgaz, emlak, tarla, arsa, daire, konut, ev, dubleks, satılık, kiralık, dükkan, iş yeri, atölye, çiftlik, fabrika, benzinlik, sanayi arsası, imarlı arsa, kat karşılığı arsa, büyük baş hayvan çiftliği, küçük baş hayvan çiftliği, meyvecilik, seracılık, ges, enerji, güneş enerjisi, sera bahçesi, meyve bahçesi, Lüleburgaz Güler Emlak Danışmanlığı.Kategoriler
02884171401

luleburgazemlakci.com, Tüm Hakları Saklıdır.

Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir